نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

مبانی نظری فشار خون و ورزش (فصل دوم پایان نامه)

عنوان: مبانی نظری فشار خون و ورزش (فصل دوم پایان نامه)
قیمت: 145000 ریال

خون بعلت داشتن نيرو ( فشار ) در شريانهاي اعضاء بدن جاري مي شود و مواد غذايي و اكسيژن را به قسمتهاي مختلف بدن ميرساند و هم چنين مواد زايد را از بافتها دور مي كند . اين نيروكه توسط ضربان قلب ودر اثر برخورد خون به جدار شريان بوجود مي آيد  فشار خون ناميده مي شود . فشار خون در دو سطح اندازه گيري ميشود ، يكي در زماني كه قلب منقبض مي شود و خون وارد سرخرگ ها مي شودودر اين حالت فشار خون به حداكثرمقدارخود ميرسد كه به آن فشار حداكثر يا سيستول يا ماكزيمم مي گويند ، و ديگري در زمانيكه قلب در حالت استراحت است و در اينحالت فشار خون به حداقل مقدارخود ميرسد كه به آن فشار حداقل يا دياستول يا مي نيمم مي گويند.واحد اندازه گيري فشارخون ميلي متر جيوه است. متوسط فشار ماكزيمم در حدطبيعي120 ميليمتر جيوه و متوسط فشار مي نيمم در حدطبيعي80 ميليمتر جيوه است . اين دو سطح فشار خون به صورت يك كسر مانند 80/120 نشان داده مي شودكه عدد فشارخون ماكزيمم در بالاي كسر و عدد فشارخون مي نيمم در پايين كسر قرار مي گيرد (محمودآبادی، 1390).


 فایل حاضر 18 صفحه مطلب با فونت 14 B Nazanin در مورد مبانی فشار خون و ورزش همچنین 10 مقاله مرتبط با بحث فشار خون و ورزش می باشد که می تواند کمک شایانی به شما در نوشتن فصل 2 پایان نامه بنماید. تمامی مطالب در این فایل دارای رفرنس معتبر می باشند.

 

مشخصات کلی فایل مبانی نظری در مورد  مبانی فشار خون و ورزش:

 

تعداد صفحه: 18 (فونت 14)

تعداد رفرنس: 30 رفرنس (4 رفرنس فارسی و 26 رفرنس انگلیسی)

حجم فایل: 156 کیلوبایت

قیمت: با تخفیف 50 درصد فعلا  14500 تومان

صفحات نمونه:

(برای مشاهده بزرگ تر کلیک کنید)


نکته مهم: برخلاف سایت های مشابه، تمامی مطالب این سایت قبل از انتشار از نظر کیفیت مطالب و قابل استفاده بودن در فصل دوم پایان نامه بررسی شده است.

سرفصل های موجود در این فایل عبارتند از:

·        فشار خون
·        تعريف فشار خون
·        تقسيم بندي فشار خون
·        انواع فشار خون بالا:
·        عوامل خطرزمينه ساز(مستعد كننده) فشار خون بالا:
·        عوارض بيماري فشار خون بالا:
·        درمان بيماري فشار خون بالا:
·        کنترل فشار خون با ورزش
·        رابطه ورزش و فشار خون
·        مکانيسم کاهش فشار خون به وسيله ورزش
·        توصيه جهت شرکت مبتلايان به فشار خون بالا در فعاليت هاي ورزشي
·        تحقیقات انجام شده در رابطه با فشار خون

 

   قیمت با تخفیف 50 درصد فعلا 16500 تومان!

 

 

 نمونه ای از متن این فایل:

فشار خون بالا يك عامل خطر مهم در ايجاد بيماري هاي قلبي عروقي ، كليوي و مغزي در كودكان و بزرگسالان بوده و نقش اساسي در ابتلا و مرگ و مير ناشي از اي ن بيماري ها دارد(بهرمن و همکاران ، 2000).

براساس توصيه ها ي آكادمي طب اطفال امريكا در سال ١٩٨٧، برا ي كشف زود هنگام موارد ابتلا به فشار خون سيستميك، اندازه گيري فشار خون در كودكان داراي سن بيش از ٣ سال به طور ساليانه و در كودكان زير ٣ سال كه به دليل بيماري به درمانگاه ها و مراكز بهداشتي مراجعه مي كنند به عنوان بخشي از معاينه فيزيكي توصيه مي شود(فورست ، 1995).

از آنجايي كه فشار خون مي تواند در دوران كودكي و نوجواني تحت تأثير سن ، جنس (ویتروال، 1997)، وزن ، قد (سورجنال، 1997)، نژاد (جابر، 2000)، تغذيه ، منطقه جغرافيايي (منگتی ، 2000)، مرحله ي تكامل جنسي (بارتون، 1999) و حتي ميزان رشد(وینکاپ ، 1999) در دوران جنيني قرار گيرد، در هر جامعه اي مقادير مختلفي را به خود اختصاص داده و بنابراين لزوم تعيين سطح فشار خون استاندارد در جامعه ي ما و مقايسه ي آن با استانداردهاي موجود در جوامع غربي مشخص مي شود(تامر، 1999).

 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین ویرایش این فایل: نیمه اول خرداد 1398

پس از اتمام خرید، علاوه بر فعال شدن لینک دانلود، همان لحظه یک نمونه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.