نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

مبانی نظری بهینه سازی انرژی و انرژی های نو

عنوان: مبانی نظری بهینه سازی انرژی و انرژی های نو
قیمت: 145000 ریال

 مشخصات کلی فایل:

 امتیاز این فایل بر اساس شاخصِ  آی ای: 5 ستاره  (معنای IQE چیست؟)

 تعداد صفحه: 73 (فونت 14)

 تعداد رفرنس: 112 رفرنس

 قیمت: با تخفیف 30 درصد فعلا 14500 تومان 

 

نکته مهم: برخلاف سایت های مشابه، تمامی مطالب این سایت قبل از انتشار از نظر  کیفیت مطالب و قابل استفاده بودن در فصل دوم پایان نامه بررسی شده است.

 

فایل حاضر 37 صفحه مطلب با فونت 14 B Lotusدر مورد مبانی بهینه سازی انرژی و انرژی های نو است که می تواند کمک شایانی به شما در نوشتن فصل 2 پایان نامه بنماید. تمامی مطالب در این فایل دارای رفرنس معتبر می باشند.

 

سرفصل های موجود در این فایل عبارتند از: 

·        مقدمه

·        آشنایی با مبانی بهینه سازی انرژی در صنعت

·        مدیریت و ممیزی انرژی

·        آنالیز ABC

·        نیاز به طرح و برنامه

·        مصرف انرژی و هزینه ها

·        اندازه گیری و مانیتورینگ

·        تجهیزات مهم انرژی بر

·        موتورهای الکتریکی

·        پمپ ها

·        کمپرسورها و سیستم های هوای فشرده

·        توربین ها

·        دیگ بخار

·        سیستم های بازیافت

·        سیستم های تبرید

·        کوره ها و سیستم های احتراقی

·        مقدمه ای بر انرژی های نو

·        انرژی خورشیدی

·        انرژی باد

·        انرژی زمین گرمایی

·        انرژی بیومس

·        پیل سوختی

·        انرژی های دریایی

·        اقتصاد مقاومتی

·        سیاست­های کلی اصلاح الگوی مصرف

·        قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی

·        کلیات و تعاریف 

·        پیشینه پژوهش

·        پیشینه داخلی

·        پیشینه خارجی

·        نتیجه گیری

·        فهرست منابع

مدیریت انرژی دستیابی راحت و ارزان به انرژی با هدف توسعه و رفاه است. بنابراین مدیریت انرژی نباید بر سر راه توسعه و رفاه مانعی به وجود آورد بلکه باید باعث افزایش بهره وری گردد. در واقع توسعه مهم تر از مصرف انرژی است. هدف نهایی مدیریت انرژی کاهش شدت انرژی (مصرف انرژی کلی بر تولید ناخالص ملی) است. مشکلات اعمال مدیریت انرژی در صنعت عبارتند از (امانی و همکاران، 1388).

گسترش روزافزون نیازهای صنعتی به انرژی و نیز مشکلات اساسی در تامین سوخت های فسیلی، امروزه توجه همه سیاست گزاران و دست اندرکاران صنعت انرژی را به سمت انرژی های تجدیدپذیر جلب کرده است. با توجه به افزایش قیمت سوخت های فسیلی در دهه های آینده و نیز کاهش هزینه های تکنولوژی انرژی‌های تجدیدپذیر، این انتظار وجود دارد که در هه های آینده، روند مصرف انرژی های فسیلی کاهش یابد و مصرف انرژی های تجدیدپذیر به شدت افزایش یابد. از انواع انرژی های تجدیدپذیر می توان به انرژی خورشیدی، انرژی باد، بیومس، زمین گرمایی، انرژی امواج دریا و نیز انرژی نیروگاه های آبی بزرگ و کوچک اشاره کرد. با توجه به فراوانی انرژی خورشیدی، بیشترین توجه به انرژی خورشیدی می باشد و پس از انرژی خورشیدی، می توان به انرژی باد و بیومس اشاره کرد. در این مقدمه به معرفی انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و کاربردهای آنها و نیز مقایسه اقتصادی هزینه های ساخت هر یک از این سیستم ها اشاره شده است (www.suna.org.ir).

 

انرژی خورشیدی عظیم ترین منبع انرژی در جهان است. این انرژی پاک، ارزان و بی پایان بوده و در بیشتر مناطق کره زمین قابل استحصال می باشد. محدودیت منابع فسیلی و پیامدهای حاصل از تغییرات زیست محیطی و آب و هوای جهانی، فرصت های مناسبی را برای رقابت انرژی خورشیدی با انرژی های فسیلی خصوصا در کشورهایی با پتانسیل بالای تابش ایجاد نموده است. از مهم ترین مزایای استفاده از سیستم های خورشیدی می توان به عدم پرداخت هزینه برق، عدم نیاز به شبکه سراسری برق، حفظ منابع تجدیدناپذیر و ذخیره آنها، حفظ محیط زیست و عدم ایجاد آلودگی هوا، تامین روشنایی در مناطق دورافتاده فاقد برق، امکان شارژ باطری در نور کم و هوای ابری اشاره کرد (شرکت ملی مناطق نفت خیر جنوب، 1393).

دیدگاه‌ها   

 
0 #1 مهرزاد نجفی 1397-02-20 06:31
خیلی مفید بود.
ممنونم از شما
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین ویرایش این فایل: نیمه اول خرداد 1398

پس از اتمام خرید، علاوه بر فعال شدن لینک دانلود، همان لحظه یک نمونه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.