نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

مبانی نظری شناخت درمانی و خودآگاهی + مقالات مرتبط

عنوان: مبانی نظری شناخت درمانی و خودآگاهی + مقالات مرتبط
قیمت: 145000 ریال

 مشخصات کلی فایل:

 امتیاز این فایل بر اساس شاخصِ  آی ای: 5 ستاره  (معنای IQE  چیست؟)

 تعداد صفحه: 45  (فونت 14)

 تعداد رفرنس: 126 رفرنس

 حجم فایل ها:  2.6 مگابایت  فایل مبانی نظری +بسته مقالات فارسی جدید شناخت درمانی و ذهن آگاهی

 قیمت: با تخفیف 50 درصد فعلا 14500 تومان 

 

نکته مهم: برخلاف سایت های مشابه، تمامی مطالب این سایت قبل از انتشار از نظر  کیفیت مطالب و قابل استفادهه بودن در فصل دوم پایان نامه بررسیی شده است.

 

فایل حاضر 73 صفحه مطلب با فونت 14 B Nazanin(نمونه صفحه) در مورد مبانی  شناخت درمانی و ذهنن آگاهی است که می تواند کمک شایانیی به شما در نوشتن فصل 2 پایان نامه بنماید. تمامی مطالب در این فایل دارای رفرنس معتبر می باشند.

 

ضمناً این بسته علاوه بر فایل مبانی نظری حاوی 12 عدد مقاله فارسی جدید در موضوع شناخت درمانی و ذهن آگاهی می باشد.

 

سرفصل های موجود در این فایل عبارتند از: 

شناخت درمانی

تعریف شناخت‌درمانی

موضع فلسفی کلی

فرد به‌عنوان دانشمند

دانشمند به‌عنوان فرد

تناوبگرایی تعبیری

تاریخچه شناخت‌درمانی

تکنیک های شناخت درمانی

رویکردی عقلانی به مشاوره

ذهن آگاهی

تعریف و توصیف تفکر نظاره ای (ذهن آگاهی)

متدهایی برای توصیف و تحلیل پدیده:

شناخت درمانی مبتنی بر خودآگاهی

کاربرد شناخت درمانی مبتنی بر خودآگاهی

اجماع بر روی یک تعریف عملیاتی جامع

تلویحاتی در مورد ذهن آگاهی

مفاهیم سازی معدل از ذهن آگاهی

تمایز عملیاتی و مفهومی پدیده ذهن آگاهی

خلاصه بندی و ارائه نمونه ای از دریافته های ذهن اگاهی:

فواید ذهن آگاهی

هفت عنصر ذهن آگاهی

پیشینه تحقیق:

تحقیقات داخلی:

تحقیقات خارج از کشور

 

 

شناخت درماني   CTبا پيشينه‌ي غني و رويكرد‌هاي درماني مفيد و معتبر، فقط براي روان‌درمانگران با تجربه و مجرب قابل استفاده است. اين روش، درمان انتخابي براي دامنه‌ي وسيعي از مشكلات روان‌شناختي دارد. (هولون و بك ، 2004)  شناخت درمان‌گران تازه‌كار به دليل داشتن تقاضاي زياد و نداشتن تجربه‌ي كافي از نقطه‌ي شروع اين رويكرد درماني، احساس دلسردي مي‌كنند. آن‌ها به سبب داشتن آگاهي كم از موضوع، نگرش مناسبي به شناخت درماني ندارند (زيرا مواجه شدن با روش‌هاي درماني خاص مي‌تواند گيج‌كننده باشد، چون مطالب شناخت‌درماني براي كساني كه در امر شناخت‌درماني با تجربه هستند، نوشته مي‌شود نه براي مبتديان).

ذهن آگاهی به زبان ساده به معنای آگاه بودن از افکار، رفتار، هیجانات و احساسات است و شکل خاصی از توجه محسوب می‌شود که در آن دو عنصر اساسی 1) حضور در زمان اکنون، 2) قضاوت نکردن در مورد رخدادها و کنش ها و واکنش ها نقش اصلی را به عهده دارند.

ذهن آگاهی در روانشناسی معاصر به صورت یک دیدگاه درآمده است که موجب افزایش آگاهی و پاسخ های ماهرانه به فرایندهای روانی دخیل در تنش های هیجانی و رفتاری ناسازگارانه می‌شود. بسیاری از کاربردهای بالینی جالب ذهن آگاهی از بحث کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی سر در آورده است (عبدی، 1387).

ذهن آگاهی به وسیله شماری از محققین توصیف شده است ولی حوزه ای است که در غیاب یک تعریف عملیاتی جامع رشد پیدا کرده است. تاکنون تلاش سیستماتیک برای ارائه تعریف ملاک های عناصر مختلف و یا اختصاص فرایندهای روان‌شناختی بهم پیچیده ارائه نشده است. همچنین توصیف عمومی از ذهن آگاهی در بین محققین اتفاق نظر وجود ندارد (عبدی، 1387).

 

 

نوشتن دیدگاه

در صورتی که مشکل شما (فوری) می باشد با ایمیل iranphe@gmail.com مکاتبه کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین ویرایش این فایل: نیمه اول خرداد 1398

پس از اتمام خرید، علاوه بر فعال شدن لینک دانلود، همان لحظه یک نمونه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

نکته مهم: برای جلوگیری از کپی برداری سایت های مشابه، تمامی مبانی نظری های این سایت هر دو هفته یک بار ویرایش شده و به صورت به روز تر منتشر می شوند.

توجه: محصولات این سایت طراحی و یا ویرایش شده توسط مسئولین سایت بانک پرسشنامه و مبانی نظری ایران می باشند. لذا، حق انتشار الکترونیکی آن صرفا متعلق به سایت انک پرسشنامه و مبانی نظری ایران (www.iranque.ir) بوده و هر گونه کپی برداری و یا انتشار الکترونیکی آن پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.